Home Aktualności Rocznicowy Festyn Szkolny
Rocznicowy Festyn Szkolny PDF Drukuj Email

W dniu 28 września, przy pięknej pogodzie,  odbył się festyn szkolny w  SP- 3 z okazji obchodów 50- lecia szkoły ,  na który zapraszały plakaty wykonane przez agencję reklamową „Novum” p. Siewruków. Gospodarzem imprezy byli   uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.
Festyn rozpoczął się o godz. 12.00  mszą św. celebrowaną przez ks. Mariana Grażewicza , Andrzeja Pielę , Krzysztofa Marcinkowskiego i absolwenta szkoły ks. Jerzego Ślusarczyka w intencji  byłych  oraz obecnych uczniów i pracowników.

O godz. 13.30  uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrekcja szkoły : Robert Siegel i Bożena Knapińska. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie kl.II b pod opieką p. Małgorzaty Grandy  przedstawieniem „ Cyrk”. Absolwent  szkoły Wojciech Siwik odczytał „ Odę do Trójki” ( wiersz dostępny  na stronie internetowej szkoły). Po odśpiewaniu przez grono pedagogiczne  „ 50 lat minęło” życzenia złożyły władze miasta  p. Bartłomiej Bartczak i p. Justyna Karpisiak oraz dyrektorzy gąbińskich szkół. Wszystkich  uczestników  festynu  poczęstowano urodzinowym tortem ufundowanym przez p. Sikorów.
Licznie przybyłym gościom  czas umilały występy artystyczne a  spragnieni mogli posilić się pysznymi domowymi potrawami i ciastami przygotowanymi przez  rodziców. Uczestnicy festynu bawili się przy występach solistów naszej szkoły oraz  uczniów Szkoły Muzycznej pod opieką p.Alicji Gil, zespołu "Łużyczanki", zespołu  Źródło  i  Amadeusch . Podziwialiśmy pokaz tańca towarzyskiego szkoły tańca „Calipso” .  W trakcie festynu odbyło  się wiele licytacji m.in. prac plastycznych uczniów szkoły oraz mebli ofiarowanych przez p.IwanickichLiczne stoiska gastronomiczne oferowały:pieczonego dzika, grochówkę, pierogi ruskie, frytki oraz słodkości - ciasta,sałatki owocowe, gofry, galaretki, kawę , herbatę ,czekoladę, napoje.Dużym zainteresowaniem cieszyły  się loterie fantowe. Dzieci chętnie jeździły quadem ,  bawiły się na zamku dmuchanym, batucie, wyjeżdżały wysięgnikiem Straży Pożarnej, malowały buźki i wykonywały prace plastyczne na szkle a także brały udział w turnieju piłki nożnej ..Nagłośnieniem i akustyką imprezy zajmowali się pracownicy GDK a nad zapewnieniem dopływu energii elektrycznej czuwała firma „Energia” p.Bołoczki i p.Wieczorka.Organizacja tak dużej imprezy jest możliwa dzięki zaangażowaniu rodziców i pracowników  szkoły oraz  ludzi  dobrej woli, z którymi od wielu lat współpracujemy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.