Dzięki wykwalifikowanej kadrze, naszej ciężkiej pracy, szybko przyswajamy wiedzę

Nauka

 

Szkoła to nie tylko nauka. Tutaj zawsze doskonale się bawimy

Zabawa

 

Toys

Stworzyliśmy możliwość nauki uczniom niepełnosprawnym. Jesteśmy Szkołą bez Barier

Integracja

 

Dbamy o nasze zdrowie poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych

Sport

jesteś tutaj:

Home Dzień Bezpiecznego Internetu 2009
DBI 2009 Drukuj Email

Cała społeczność naszej szkoły włączyła się do Akcji „Dzieci i młodzież bezpieczna
w Internecie”, którą realizowaliśmy od 12.01.2009r. do 13.02.2009r.

 

Cały szereg działań dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli rozpoczęliśmy

 

 od zajęć w pracowniach komputerowych w klasach od 0-VI  na temat bezpiecznego Internetu prowadzone przez nauczyciela informatyki p. M. Grandę.
Uczniowie zapoznali się z Sieciakami i Sieciuchami ze strony www.sieciaki.pl,
ale przede wszystkim z zasadami Bezpiecznego Internetu.

 

 

 Z wychowawcami klas uczniowie analizowali umowy o zasadach

bezpiecznego Internetu. Klasy młodsze i starsze malowały  Sieciaki i Sieciuchy w pracach indywidualnych
oraz w pracach zbiorowych - plakatach.   Prace plastyczne wykonane przez uczniów zamieniły szkolny hol w prawdziwą „galerię sztuki".

 

Odbyły się również fantastyczne warsztaty. Zostały one przygotowane przez Teatr Inspiracja z Krakowa dla uczniów klas 0-VI.  "W krainie bajtów" to satyryczna opowieść o dziecku, które odchodząc od klawiatury od razu zasiadło przed ekran telewizora. Lub na odwrót. Aż pewnego dnia obudziło się
w wygenerowanej przez komputer wirtualnej rzeczywistości, świecie niezbyt przyjemnym i zaludnionym przez mało przyjaźnie nastawione postacie: Złodzieja Czasu, Wirusy, Natrętów Reklamowych i tajemniczego Sieciowego Potwora. Na dodatek nasz bohater czuje, że powoli staje się robotem i przestraszony uznaje, że czas wracać do domu. Żeby tego dokonać czeka go trudna praca - musi nauczyć się  jak wykorzystywać nowe media z pożytkiem, poradzić sobie z przejawami agresji i bezkrytycznym przejmowaniem negatywnych wzorców osobowych. Uczy się jak bezpiecznie posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać dla dzieci.

 

  Uczniowie w klasach starszych na lekcjach języka polskiego z pasją twórczą

tworzyli prace literackie - teksty swobodne, krzyżówki, odezwy, hasła reklamowe typu: „Sieciuchy to prawdziwe czarnuchy” , „Gdy Sieciuchy już zamknięte wszystkie dzieci uśmiechnięte”. Na lekcjach informatyki tworzyli prezentacje multimedialne, oraz na bieżąco zamieszczali na stronie internetowej szkoły www.sp3gubin.iap.pl fotografie i artykuły na temat zrealizowanych przedsięwzięć.

 

  Dnia 29.01.2009r. gościliśmy w naszej szkole sześciolatki z gubińskich przedszkoli (ok.100 przedszkolaków). Tym razem tematem spotkania była : Zabawa i nauka z komputerem. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami Bezpiecznego Internetu oraz obejrzały prezentację multimedialną „Przedszkolaki bezpieczne w Internecie”. Całej imprezie towarzyszyły bajkowe postaci: Tosia, Barnaba, Papetka i Filip. Następnie przedszkolaki w kilku grupach  wspaniale się bawiły;         

 •   Zabawę w Internecie - „Przedszkolaki - Sieciaki”
 •  Test na Testico - Dużo wiemy…
 •  Gry edukacyjne - Tygrysek
 •  Zabawy relaksacyjne - kolorowo i wesoło.

   Jedną z wielu atrakcji był test wiedzy przeprowadzony za pomocą nowoczesnego programu multimedialnego Testico. Przedszkolaki były zafascynowane pilotami i zabawą na ekranie.  Podsumowaniem spotkania był konkurs z nagrodami nt. bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych grup. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały Myszkę Tosię z cukierkami, kolorowankę i regulamin bezpieczeństwa w sieci do podpisania wspólnie z rodzicami.

  W bibliotece znalazła się obszerna teczka różnych materiałów dydaktycznych

dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach, warsztatach i zebraniach rodziców - „Elementarz dla dzieci”, „Oswajanie sieci”, „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie - scenariusze zajęć”.

  Grono pedagogiczne wysłuchało prelekcji nt. „Korzyści i zagrożenia płynące z Internetu” Pedagogiczna Rada szkoleniowa była okazją do wymiany poglądów, między nauczycielami, podzielenia się swoimi doświadczeniami i zgromadzeniem pomysłów i propozycji na obchody 10.02.2009r.

  Do naszej akcji włączyliśmy również Rodziców.  Licznie i z ogromnym

zainteresowaniem wysłuchali prelekcji; „Nasze dzieci bezpieczne w Internecie”, otrzymali materiały 10 rad dla  rodziców - Dziecko w Sieci. Prelekcje zostały przeprowadzone w trzech grupach dostosowując zakres tematyczny do wieku dzieci młodszych i młodzieży. Rodzice oglądali prezentację multimedialną.

W trakcie dyskusji nauczyciel prowadzący prelekcje odpowiadał na pytania, podawał adresy internetowe różnych instytucji zajmujących się tą problematyką.

 Do naszych przedsięwzięć pozyskaliśmy wielu sprzymierzeńców i sponsorów jak również media, które pomogły nam propagować ideę                           bezpiecznego Internetu

 • Urząd Miasta Gubin
 • Ośrodek Szkolenia Informatycznego „MAGRA”
 • Policja w Gubinie
 • Studio Computer w Gubinie
 • Agencja Reklamowa NOVUM
 • Klub Młodych Informatyków przy Zespole Szkół Rolniczych w Gubinie
 • „Wiadomości Gubińskie”
 • „Gazeta Lubuska”

     Na bieżąco informowaliśmy na naszej szkolnej stronie internetowej o naszych wszystkich dokonaniach oraz w gazetach lokalnych.

Cały górny hol w szkole zamienił w Sieciakomanię. Plakaty, gazetki okolicznościowe, hasła reklamowe, rymowanki, literackie prace konkursowe , plastyczne prace konkursowe. Tam przede wszystkim toczyły się wszystkie Sieciakowe wydarzenia również prelekcje z rodzicami, gdzie dzieci dumnie pokazywały rodzicom swoje dzieła.
                                                           

Kulminacyjnym punktem całomiesięcznej akcji był wielki Happening w Dniu Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2009 roku.

Cały dzień w naszej szkole poświecony był tej problematyce. Wszyscy chodziliśmy ze znaczkami DBI
- to był taki rozpoznawalny znak. Cały dzień towarzyszył nam zaprzyjaźniony pan policjant z prelekcjami
 i gotowy odpowiadać na tysiące pytań naszych uczniów.

 

 • Klasy według swoich pomysłów ze wsparciem wychowawców i nauczycieli realizowały różne zadania
 • Uczniowie uroczyście podpisywali umowy o zasadach bezpiecznego Internetu i wpisywali się na listę Ekspertów znających zasady Bezpiecznego Internetu.
 • Wypełniali anonimowe ankiety „Czy jestem uzależniony od komputera i Internetu”, „Gdzie szukać pomocy”
 • Rozwiązywali rebusy, krzyżówki, uzupełnianki
 • Były lekcje twórczości literackiej
 • Plastyczne konkursy
 • Konkursy wiedzy

Cały dzień rozbrzmiewała Siciakowi muzyka.

Klasy spotkały się na holu szkolnym w trzech grupach klasy 0 –II, III –IV, V-VI.

Każde spotkanie rozpoczynała dostosowana do wieku prezentacja multimedialna „Bezpieczny Internet”, następnie była prelekcja p. policjanta. Rozstrzygnięte zostały konkursy , które odbywały się w ciągu miesiąca. (Dzięki licznym sponsorom i sprzymierzeńcom mogliśmy nagrodzić bardzo wielu uczniów. Rozdaliśmy również wszystkim dzieciom niebieskie opaski MÓJ BEZPIECZNY INTERNET - prezent od policji). Następnie klasy młodsze oglądały filmy animowane Sieciaki, zaś starsze klasy, spoty reklamowe z całego świata. Wielkie emocje towarzyszyły uczniom przy Ogólnoszkolnym konkursie wiedzy o Bezpiecznym Internecie za pomocą nowoczesnego programu multimedialnego Testico.

 

    

 

Kontakt

Call Center Szkoła Podstawowa nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Kresowa 48 66-620 Gubin
tel. 68 4558177. fax 68 3593125

e-mail: sp3gubin@op.pl

 

www.gubin.com.pl Edward Patek, Joomla-Monster