Dzięki wykwalifikowanej kadrze, naszej ciężkiej pracy, szybko przyswajamy wiedzę

Nauka

 

Szkoła to nie tylko nauka. Tutaj zawsze doskonale się bawimy

Zabawa

 

Toys

Stworzyliśmy możliwość nauki uczniom niepełnosprawnym. Jesteśmy Szkołą bez Barier

Integracja

 

Dbamy o nasze zdrowie poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych

Sport

jesteś tutaj:

Home Dzień Bezpiecznego Internetu 2011
DBI 2011 PDF Drukuj Email

Bezpieczny Internet“ w trójce”

W Szkole Podstawowej nr 3 w Gubinie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI). Główną idea akcji jest inicjowanie działań mających chronić dzieci i młodzież przed negatywnymi skutkami ich aktywności w sieci.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

           W tym roku tematem przewodnik są wirtualne światy. Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, przez co rodzą się problemy związane z ochrona prywatności,bezpieczeństwem, czy własnym wizerunkiem . Hasłem tegorocznej akcji jest „ Internet to więcej, niż zabawa. To Twoje Zycie!”Już trzeci rok z rzędu SP nr 3 jest organizatorem lokalnych obchodów DBI.

- W jej ramach podejmujemy w naszej szkole wiele działań. Organizowane są happeningi, zajęcia profilaktyczne, wyświetlanie filmów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w Internecie, debaty (np. Internet: wróg czy przyjaciel?),a także wiele konkursów wiedzy połączonych z dobrą zabawą.W projekcie udział biorą uczniowie klas od „0” do „VI”.Robimy także cykliczne spotkania z rodzicami, aby informować o zagrożeniach, jakie czyhają na ich pociechy. Aby wszystko przebiegało sprawnie, dużą pomoc okazują nam uczniowie z Klubu Młodego Informatyka, który istnieje w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych – opowiada koordynator projektu w „trójce”- nauczycielka informatyki Małgorzata Granda.                                               

          W trakcie trwania DBI rodzice zapoznają się z tzw. dziesięcioma najważniejszymi  poradami   dotyczącymi   bezpiecznego korzystania          z sieci,  natomiast  wspólnie     z uczniami podpisują Umowe o Internecie, która zawiera podstawowe zasady korzystania z sieci.

            Warto zaznaczyć, ze uczniowie, którzy wykazują się największą wiedzą z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu, obdarowywani są nagrodami i upominkami. Również na twórców najbardziej pomysłowych plakatów czekają niespodzianki.

- Takie działania  to doskonały  przykład  połączenia   dobrej   zabawy     z nauką – twierdzą zgodnie M. Granda oraz dyrektor SP 3 Robert Siegel. Musimy pamiętać, że Internet to jednocześnie dobrodziejstwo naszych czasow, jak i również źródło wielu niebezpieczeństw.

 

 

                                                                                            Andrzej Matłacki

"Wiadomości  Gubińskie"

 

Kontakt

Call Center Szkoła Podstawowa nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Kresowa 48 66-620 Gubin
tel. 68 4558177. fax 68 3593125

e-mail: sp3gubin@op.pl

 

www.gubin.com.pl Edward Patek, Joomla-Monster