Home Wiadomosci

BIBLIOTEKA OGŁASZA KONKURS
PLASTYCZNO-CZYTELNICZY DLA KLAS II – IV

LAPBOOK - CZYLI Z „KSIĄŻKĄ NA KOLANACH” U KUBUSIA PUCHATKA

Lapbook albo w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach” jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach - i stąd właśnie jej nazwa.

TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 26 STYCZNIA.
TECHNIKA WYKONANIA DOWOLNA, JEDNAK TYLKO W FORMIE LAPBOOKA.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODZENIE ZWYCIĘZCÓW NASTĄPI 31 STYCZNIA.

Biblioteczny challenge Drukuj Email
Razem z czasopismem "Biblioteka w Szkole" proponuję tzw. challenge, polegający na przeczytaniu w 2018 roku książek według klucza wskazanego na powyższym plakacie. Szczególnie polecam realizację punktów dotyczących przeczytania pozycji "poleconej w bibliotece" oraz "wypożyczonej z biblioteki". Jedna książka może jednocześnie realizować kilka punktów.

Kto podejmie wyzwanie?

Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez?”

Wszyscy kochają misie!
25 listopada pluszowi ulubieńcy dzieci obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. W klasach I-III ogłoszony został konkurs na najwięcej przyniesionych misiaków w przeliczeniu na ucznia. Przeróżne misie, malutkie, duże, olbrzymie i o różnych kolorach panoszyły się na przerwach i lekcjach. Odwiedzały także chętnie szkolną bibliotekę i wraz ze swoimi właścicielami pozowały do zdjęć.
Brawo dla wszystkich klas i rodziców za zaangażowanie i sprawienie, że ten dzień był tak kolorowy, miły i sprawił tyle uśmiechu i radości.
Ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagrody klasie, która wygrała konkurs nastąpi 6 grudnia – w Mikołajki.
1.jpg 10.jpg 11.jpg 2-1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania Drukuj Email
8 listopada obchodzony jest w całej Europie jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Święto to jest elementem kampanii na rzecz promocji zdrowego żywienia. Mieszkańcy Europy coraz częściej borykają się z problemami otyłości i chorobami z nią związanymi, stąd też pomysł, by propagować i upowszechniać zdrowe nawyki żywieniowe, głównie wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia odbywają się liczne kampanie i akcje edukacyjne, efektem których jest wzrost świadomości społecznej.

W naszej szkole 8 listopada zapraszał kolorami, aromatami i różnymi smakami do degustacji owocowych i warzywnych przekąsek i koreczków. Wszystkie te odżywcze smakołyki zniknęły w okamgnieniu, co tylko może cieszyć i sugerować zasadność organizacji takich akcji. Propagowanie pozytywnych wzorców żywienia w dobie fast-foodów i innego „śmieciowego” jedzenia jest jak najbardziej pożądane.

Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia, a nie tylko od święta.
1.jpg 2.jpg 4.jpg 5.jpg 7-1.jpg 8.jpg

1. miejsce z dobrego zachowania Drukuj Email
„Człowieka tworzą maniery i charakter.”

31 października 2017r. uczennice klasy Vb: Jagoda Baraniecka, Patrycja Markiewicz i Patrycja Ślusarczyk reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Dobrym Zachowaniu organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: „Tu czy tam, grzeczny nie jestem sam”. Po szybkich i bezbłędnych odpowiedziach z 7 zestawu pytań, nasze reprezentantki zdobyły zasłużone 1. miejsce na równi z ZS w Grabicach. Serdecznie gratulujemy!
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7-1.jpg 8.jpg 9.jpg