Dzięki wykwalifikowanej kadrze, naszej ciężkiej pracy, szybko przyswajamy wiedzę

Nauka

 

Szkoła to nie tylko nauka. Tutaj zawsze doskonale się bawimy

Zabawa

 

Toys

Stworzyliśmy możliwość nauki uczniom niepełnosprawnym. Jesteśmy Szkołą bez Barier

Integracja

 

Dbamy o nasze zdrowie poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych

Sport

jesteś tutaj:

Home O nas
O szkole Drukuj Email

Szkoła Podstawowa Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Gubinie

 

 

 

Nasza szkoła położona jest na obrzeżach miasta przy rozwidleniu tras komunikacyjnych, z których jedna prowadzi do granicy naszego państwa z Niemcami.

 

Budynek placówki otoczony jest pasmem zieleni stworzonym przez społeczność szkolną.

Jesteśmy w trakcie tworzenia szkolnego aboretum, co roku pierwszoklasiści we współpracy z Nadleśnictwem sadzą „drzewka szczęścia”. Dumni jesteśmy   także z posiadania oczka wodnego i fontanny – zbudowanych własnymi siłami.

W otoczeniu nie brakuje kwiatów, które otrzymujemy od sponsorów.

Jesteśmy najmłodszą placówką oświatową na terenie miasta oraz jedyną nowo wybudowaną w 1964 roku ( przy wielkim zaangażowaniu wojska), rozbudowaną    w 1988.

Od 2001roku tworzymy warunki pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Główne wejście do szkoły jest przykładem likwidacji barier architektonicznych. Główne wejście do szkoły jest przykładem likwidacji barier architektonicznych. Posiadamy windę i łazienki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Jesteśmy jedyną w powiecie krośnieńskim szkołą z oddziałami integracyjnymi (do których uczęszcza 17 dzieci).

W 2003- Europejskim Roku Osób Niepełnosprawnych dokonaliśmy uroczystego otwarcia sali rehabilitacyjno- terapeutycznej, wyposażonej przez sponsorów i ze środków UE. W sali tej odbywają się zajęcia rewalidacyjne.

W  roku  2007 otworzyliśmy  salę do   usprawniania  ruchowego  dzieci  wyposażoną  w  suchy  basen  rehabilitacyjny,  siatkę  do  zabaw  i  ćwiczeń  gimnastycznych,   piłki    z uchwytami wyrabiające umiejętność utrzymania równowagi, tunel zachęcający do spontanicznego ruchu, kształtujący prawidłowe krzywizny kręgosłupa oraz platformy przeznaczone do ćwiczeń rozwijających koordynację, zwinność, refleks i koncentrację.

Wszyscy  nauczyciele  podnoszą  swoje  kwalifikacje  zawodowe  w zakresie  pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Wspólnie z rodzicami i lokalnym środowiskiem tworzymy spójne wychowawczo i sprzyjające wszystkim dzieciom środowisko szkolne. Sami tworzymy historię szkoły, budujemy obyczaje i własne tradycje.

 

Kontakt

Call Center Szkoła Podstawowa nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Kresowa 48 66-620 Gubin
tel. 68 4558177. fax 68 3593125

e-mail: sp3gubin@op.pl

 

www.gubin.com.pl Edward Patek, Joomla-Monster