Home Aktualności I MIEJSCE Z DOBREGO ZACHOWANIA
I MIEJSCE Z DOBREGO ZACHOWANIA PDF Drukuj Email

30 października 2019 r. uczennice klasy Vd: Antonia Perlak, Kaja Prętkowska i Wiktoria Zaroda pod opieką pani Joanny Rutkowskiej-Mazur uczestniczyły w XIV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Dobrym Zachowaniu organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Gubinie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Kultura na widelcu”. Trzyosobowe reprezentacje szkół w kilku rundach odpowiadały pisemnie na pytania, w których musiały wykazać się znajomością zasad kulturalnego zachowania przy stole: m. in. sposobu podawania niektórych potraw zarówno zimnych, jak i gorących, posługiwania się sztućcami, kultury jedzenia wyszukanych potraw itp. Zestawy pytań nie należały do łatwych, wymagały bardzo dobrej znajomości tematu i szeroko pojętej ogłady. Nasze uczennice od samego początku prowadziły i zajęły zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!